orchid-left

31 stycznia 2009

Ewa Maria Wanke

Jestem kosmetyczką od 30 lat. Prowadzę dwa gabinety - Mimi- gabinet kosmetyczny specjalizujący się w kosmetyce holistycznej, to znaczy takiej, która zajmuje się ciałem i duchem, w tym roku mija 30  lat jego działalności.
Drugi działający  od 15 lat - Miderm w przychodni lekarskiej, w którym są preferowane zabiegi wymagające współpracy z lekarzami dermatologami, diabetykami, onkologami.
W obu gabinetach są dostępne  unikalne zabiegi i kosmetyki dla osób po leczeniu onkologicznym, dla diabetyków i AZS.
Współpracuję z Akademią Walki z Rakiem jako ekspert w dziedzinie kosmetyki dla osób w trakcie rehabilitacji po chorobach onkologicznych.
Przez  10 lat byłam wolontariuszką w programie Piękniejsze Zycie, co dało  mi wiele satysfakcji.

 Kosmetyka pielęgnacyjna   wymaga wiedzy żeby przy pomocy dostępnych profesjonalnych kosmetyków umieć polepszyć stan skóry, opóźniać proces starzenia, przywrócić równowagę energetyczną organizmu. Taką wiedzę zdobywałam przez wiele lat nauki i praktyki.
 Moim autorytetem w dziedzinie kosmetologii jest  prof. Romano Calli z Włoch. Lekarz med. chirurg estetyczny, dermatolog . Profesor jako pierwszy połaczył kosmetykę z dermatologią tworząc termin- kosmecetyka.
 Jestem expertem Medique Roma -Cosmitaly w dziedzinie kosmeceutyki, czyli zastosowania preparatów kosmeceutycznych i tworzenia zabiegów opartych na tych preparatach. Te moje  umiejętności są wykorzystywane we wpółpracy z wieloma firmami kosmetycznymi w Polsce i za granicą.
Mam dyplomy potwierdzające moją wiedze na temat kosmetyków  firmy hiszpańskiej Leim oraz niemieckiej Vera Miller Cosmetics.
Jestem również ekspertem w głębokich pilingach kosmetycznych i kosmetyczno- medycznych.

Dyplom CMS Cosmetic Ursuli Schnajder nadaje mi tytuł mistrzyni reskiningu, czyli metody bilogicznego podnoszenia zmarszczek Derma Ruga Jetting.

Nie tylko  kosmeceutyka jest moja pasją, ale też kosmetyka holistyczna, W  roku 1992 zdobyłam dyplom  Centrum Voor Aromatherapie  by mrs Riebert Elders Amstelveen/Holland.
Wtedy o aromaterapii w Polsce nikt nie słyszał, a dzisiaj te umiejętnosci rozwijane przeze mnie przez te wszystkie lata pracy dają mnie  i moim klientom  wiele radości. Poszerzyłam je o dyplomy z :

Litoterapii- fascynującej wiedzy o właściwościach kamieni
Fitoterapii - zastosowanie ziół w kosmetyce holistycznej.
Koloroterapii- wpływ kolorów na psychikę i wygląd zewnetrzy człowieka.

Energomedycyna i psychomedycyna w zastosowaniu do zabiegów kosmetycznych - to moje najnowsze zainteresowania od 4 lat. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się te najnowsze metody kosmetyki holistycznej  wprowadzić jako usługi  i zaproponować  je moim klientkom.


W latach 1999-2005 byłam prezesem Polskiego Stowarzyszenia Kosmetycznego. Te lata prezesury poszerzyły moją wiedzę na temat kosmetyki i pracy w gabinecie. Umożliwiły też poznanie kosmetyki w Europie.

 Wielką prygodą było dla mnie poznanie kosmetyki thermalnej, która nie przyjęła sie u nas do tej pory, a szkoda, bo mamy u siebie gorące zródła, wprawdzie nie tak gorące jak te z okolic Abbano i Montegrotto, ale równie ciekawe i lecznicze.
 Kosmetyka Thermalna to Argiloterapia, znana metoda kosmetyki naturalnej, bardzo popularna i ceniona  wśród wegan na całym świecie.
Jestem  wegetarianką od 30 lat ze skłonnością  do weganizmu, ale bardzo lubię jajka, więc nie mogę nazwać się weganką. Z sympatii do weganizmu w moich gabinetach jest oddzielna propozycja zabiegów i kosmetyków  Cruelty Free/ Vegan Cosmetics  - bez okrucieństwa dla zwierząt.
Pracuję na kosmetykach biomimetycznych, czyli takich, których działanie jest zgodne z fizjologią skóry i organizmu człowieka.

Napisałam książkę   100 pytań do kosmetyczki , d pięknie wydaną przez wydawnictwo MUZA w której odpowiadam na najczęściej zadawane pytania w moim gabinecie. Książka rozeszła sią bardzo szybko i cieszyła się dużym powodzeniem. Niestety  uzupełnienie pierwszego  wydania  i cd książki uniemożliwił  mi brak czasu, ale wciąż mam to w planach na przyszłość.


Ewa Maria Wanke
orchid-right